BIC Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Çankaya Özel Bankacılık Merkezi, Ankara


Název:
BIC:
Město:
PSČ:
Země:
Hledat také pro pobočky banky


BIC / SWIFT:YAPITRISFEX   Turecko
Název banky:Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Çankaya Özel Bankacılık Merkezi

Země:Turecko

Ulice:Çankaya Mahallesi Çankaya Caddesi No:8 06530
Město:Ankara
Stát:Çankaya

Telefonní číslo:+90 3124085000
Fax:+90 3124584904

Pobočka:Ano

BIC Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Çankaya Özel Bankacılık Merkezi, Ankara (Turecko) (kód SWIFT)

Kód BIC pro banku Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Çankaya Özel Bankacılık Merkezi ve městě Ankara je YAPITRISFEX. Zkratka BIC znamená 'identifikační kód společnosti' (dříve 'identifikační kód banky'). Je to mezinárodně standardizovaný kód pro identifikaci poboček během platebních převodů. Používají jej úvěrové instituce, brokeři a podobné společnosti po celém světě. Jedinečně identifikuje každého partnera, který se přímo nebo nepřímo účastní platebních převodů. V platebních převodech se kód BIC / SWIFT BIC používá v kombinaci s kódem IBAN (=mezinárodní číslo bankovního účtu). Kód BIC identifikuje banku a kód IBAN identifikuje příslušný účet v dané bance.

Kód IBAN se skládá z následujících částí:

  1. Kód země o velikosti dvou znaků.
  2. Kontrolní číslo o velikosti dvou číslic. To je číslo mezi 02 a 98. Pomocí tohoto kontrolního čísla lze vždy rozpoznat jeden nesprávný znak, téměř vždy rozpoznat jednotlivě přehozené číslice, a dokonce i s několika vážnými chybami je míra rozpoznání stále vysoká.
  3. Řetězec znaků, který identifikuje vlastní účet. Tento řetězec je ve většině zemí čistě číselný. Toto je známé také jako BBAN (= základní číslo bankovního účtu). Ve většině zemí je toto kód banky a číslo účtu.

Pro číslo fiktivního účtu 444443221 a kód banky 44443221 by byl výsledný kód IBAN podobný následujícímu: TR99 4444 3221 4444 4322 1. Kód IBAN se obvykle kvůli čitelnosti rozděluje do bloků po čtyřech znacích. Kód IBAN může mít až 34 znaků, ale ve většině zemí je kratší.

Kód BIC obsahuje také kód země. Na rozdíl od kódu IBAN nestojí na začátku kódu BIC, ale je na pozicích 5 a 6. Například: Pro kód BIC YAPITRISFEX je to TR. Kód země v kódu IBAN se v některých případech může lišit od kódu země přidruženého ke kódu BIC, protože se používají rozdílné standardy.

Kód BIC má 8 nebo 11 znaků a neobsahuje své vlastní kontrolní číslo. Kód BIC lze na rozdíl od kódu IBAN zkontrolovat pouze pomocí jeho délky nebo toho, zda je obsažen v adresáři BIC, který je pravidelně aktualizovaný v systému SWIFT. V případě kódu IBAN je ovšem možné pomocí matematického postupu a kontrolního čísla v kódu zkontrolovat, zda je kód formálně správný. Mohou existovat pouze formálně správné kódy IBAN. To, zda zadaný kód IBAN skutečně existuje, může ovšem zodpovědět pouze přidružená banka. Padělané nebo již neexistující kódy IBAN nelze rozpoznat pomocí kontrolního čísla.

Její pobočky jsou banka Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Çankaya Özel Bankacılık Merkezi ve městě Ankara. Město Ankara je ovšem v zemi Turecko. Banku Yapı ve Kredi Bankası A.Ş., Çankaya Özel Bankacılık Merkezi lze kontaktovat na telefonním čísle 3124085000.


Nemůže zaručit správnost informací.

Datum dat: 05/2024